Trauma - objawy

Objawy traumy wpływają nie tylko na Nasze stany emocjonalne i mentalne ale również na Nasze zdrowie fizyczne.

Jeśli nie znajdujemy innego powodu choroby fizycznej, podejrzanymi stają się stres i trauma !

Trauma może sprawić, że nie będziemy widzieć, mówić, słyszeć; może spowodować paraliż nóg albo rąk; może wywoływać bóle karku i kręgosłupa, zespół chronicznego zmęczenia, zapalenie oskrzeli, astmę, problemy gastryczne, ciężki zespół napięcia przedmiesiączkowego, migreny i mnóstwo innych tak zwanych objawów psychosomatycznych.

Każdy narząd i układ, który może kumulować niewyładowaną energię, jest łatwą ofiarą. Ta skumulowana energia potrafi użyć każdego dostępnego aspektu Naszej fizjologii, dążąc do wyładowania.

Wielu ludzi cierpiących z powodu traumy żyje w stanie rezygnacji, nie próbując znaleźć drogi powrotu do bardziej normalnego życia.

Zaprzeczenie i amnezja odgrywają ważną rolę we wzmacnianiu tego stanu. Chociaż możemy mieć czasem ochotę osądzać lub krytykować ludzi zaprzeczających, że ulegli traumie (według nich nic się tak naprawdę nie stało), ważne jest, by pamiętać, iż to jeden z jej objawów.

Zaprzeczanie i amnezja nie wynikają z wyboru dokonanego z własnej woli. Nie wskazują na zamierzoną nieuczciwość. Ta dysfunkcyjna ścieżka wnika do Naszej fizjologii niezależnie od Naszej woli.

W czasie traumatyzującego wydarzenia zaprzeczenie pomaga zachować zdolność funkcjonowania i przeżycia.

Jednak kiedy staję się chroniczne, przeszkadza życiu.

Odwracanie skutków zaprzeczania czy amnezji wymaga wiele odwagi. Ilość wyzwalanej wtedy energii może być ogromna. Nie należy tego umniejszać ani lekceważyć. Dla człowieka, który uległ traumie to bardzo ważne chwile.

Co to dla Ciebie oznacza?

Co konkretnie może Ci to dać?

Sprawdź opinie zadowolonych ludzi, którzy skorzystali już z pomocy:

Bardzo profesjonalna pomoc. Rzeczowo i na temat. Przyszedłem z bólem pleców i kolan a wyszedłem bez najmniejszego dyskomfortu. Polecam każdemu kto przeszedł uraz i pomimo wyzdrowienia nadal odczuwa dyskomfort. Również tym którzy przeszli traumatyczne przeżycia natury psychicznej - okazuje się, że stres może "osiadać" w ciele i mimowolnie je napinać. Jedna z lepszych terapii z ciałem jaką znam.
Piotr Pająk
Po wizycie przeszły mi szumy w głowie oraz zawroty głowy. Dziękuję bardzo Marcinowi, który swoją wiedzą i zaangażowaniem pomógł mi "wrócić do normalności".
Magdalena Kociubińska
Polecam!!! Bywałam w różnych gabinetach i żaden nie był w stanie mi pomoc na tyle, abym czuła się powiedzmy dobrze. Natomiast u Marcina otrzymałam pomoc na jaką nie mogłam nigdzie liczyć. Także mogę z czystym sumieniem polecić każdemu! Dobro, które dajesz innym niech zawsze do ciebie wraca 🙂 Dziękuję ci z całego serca Marcin za pomoc zaangażowanie oraz nieustanne poszukiwania problemu 🙂
Monika Czernik

Kliknij i sprawdź wszystkie opinie

Adres

Aleja Hugona Kołłątaja 34
42-500 Będzin

Telefon

+48 691 376 101

Email

kontakt@normotonia.pl

FACEBOOK

fb.com/NORMOTONIA