Tradycyjna Naturoterapia

Moc natury

Siły witalne organizmu, wspomagane przez środki pochodzenia naturalnego, to najwięksi sprzymierzeńcy człowieka w przypadku dolegliwości organizmu. Kiedy okazało się, że medycyna akademicka nie jest w stanie wynaleźć cudownej „pigułki na wszystko”, ponownie doceniono osiągnięcia naturalnych i w pełni bezpiecznych metod leczenia.

Jak dotąd nie wynaleziono nic, co w bezpieczny sposób zastąpiłoby naturalne siły organizmu wspomagane przez środki pochodzenia naturalnego.

Medycyna naturalna, stosowana od tysiącleci, w praktyce opiera się nieodmiennie na naturalnych środkach leczniczych, na pobudzaniu sił naturalnych w organizmie i wykorzystywaniu naturalnych cykli zachodzących w przyrodzie, a mających wpływ na Nasz organizm. 

Szeroki wachlarz możliwości

Naturoterapia określa w zasadzie wszystko co pomaga w przywróceniu właściwego zdrowia w sposób naturalny. Nie odmawia oczywiście korzystania z nowoczesnej aparatury pomagającej w diagnozie, ale leczenie odbywa się praktycznie w 100% środkami naturalnymi.

W praktyce zastosowanie mają m.in. medycyna chińska i akupunktura, medycyna ajurwedyjska, hirudoterapia (pijawki lekarskie), suplementy, zioła, homeopatia, światło, dźwięk (muzykoterapia), aromaterapia, wodolecznictwo, psychologia, terapie manualne itd. Jest to szeroka wiedza, ale tylko dzięki takiej można leczyć całościowo.

Sposoby leczenia

Leczenie naturalne od leczenia chemicznego różni się tym, że po pierwsze stosuje środki naturalne, przyjazne organizmowi, a po drugie w dobrym wykonaniu leczy przyczynowo, a nie objawowo. To główne różnice pomiędzy tymi sposobami leczenia, nie należy jednak zapominać, że zarówno jedno, jak i drugie podejście do leczenia może być skuteczne.

Decyzja jak się leczyć zależy głównie od świadomości danego człowieka
. Część uważa, że tylko i wyłącznie medycyna akademicka może mieć zastosowanie, druga część, że tylko ta naturalna. Najlepiej zachować balans, złoty środek – brać pod uwagę obie, stosować to co najlepsze i nie kierować
 się żadnymi uprzedzeniami…

Naturalne terapie stosowane zgodnie z rozsądkiem i logiką są przyjazne dla organizmu, czyli są pozbawione efektów ubocznych i nie wywołują innych chorób.

Cierpliwość ...

Obecnie osoby chorujące są nauczone, że tzw. 'poprawa’ (likwidacja objawów) ma być natychmiastowa – w przypadku leczenia naturalnego trzeba jednak często uzbroić się w cierpliwość. Należy zrozumieć, że skoro do powstania schorzenia potrzeba było jakiegoś czasu, to aby właściwie je wyleczyć nie osiągnie się tego w ciągu kilku dni.

Adres

Aleja Hugona Kołłątaja 34
42-500 Będzin

Telefon

+48 691 376 101

Email

kontakt@normotonia.pl

FACEBOOK

fb.com/NORMOTONIA