Tradycyjna Naturoterapia

Tradycyjna Naturoterapia - moc natury

Siły witalne organizmu, wspomagane przez środki pochodzenia naturalnego, to najwięksi sprzymierzeńcy człowieka w przypadku dolegliwości organizmu. Kiedy okazało się, że medycyna akademicka nie jest w stanie wynaleźć cudownej „pigułki na wszystko”, ponownie doceniono osiągnięcia naturalnych i w pełni bezpiecznych metod leczenia.

Jak dotąd nie wynaleziono nic, co w bezpieczny sposób zastąpiłoby naturalne siły organizmu wspomagane przez środki pochodzenia naturalnego.

Medycyna naturalna, stosowana od tysiącleci, w praktyce opiera się nieodmiennie na naturalnych środkach leczniczych, na pobudzaniu sił naturalnych w organizmie i wykorzystywaniu naturalnych cykli zachodzących w przyrodzie, a mających wpływ na Nasz organizm. 

Tradycyjna Naturoterapia - szeroki wachlarz możliwości

Naturoterapia określa w zasadzie wszystko co pomaga w przywróceniu właściwego zdrowia w sposób naturalny. Nie odmawia oczywiście korzystania z nowoczesnej aparatury (np. terapia wodorem molekularnym, diagnostyka stresu) ale leczenie odbywa się praktycznie w 100% środkami naturalnymi.

W praktyce zastosowanie mają m.in. medycyna chińska i akupunktura, medycyna ajurwedyjska, hirudoterapia (pijawki lekarskie), suplementy, zioła, homeopatia, światło, dźwięk (muzykoterapia), aromaterapia, wodolecznictwo, psychologia, terapie manualne itd. Jest to szeroka wiedza, ale tylko dzięki takiej można leczyć całościowo.

Tradycyjna Naturoterapia - sposoby leczenia

Leczenie naturalne od leczenia chemicznego różni się tym, że po pierwsze stosuje środki naturalne, przyjazne organizmowi, a po drugie w dobrym wykonaniu leczy przyczynowo, a nie objawowo. To główne różnice pomiędzy tymi sposobami leczenia, nie należy jednak zapominać, że zarówno jedno, jak i drugie podejście do leczenia może być skuteczne.

Decyzja jak się leczyć zależy głównie od świadomości danego człowieka
. Część uważa, że tylko i wyłącznie medycyna akademicka może mieć zastosowanie, druga część, że tylko ta naturalna. Najlepiej zachować balans, złoty środek – brać pod uwagę obie, stosować to co najlepsze i nie kierować
 się żadnymi uprzedzeniami…

Naturalne terapie stosowane zgodnie z rozsądkiem i logiką są przyjazne dla organizmu, czyli są pozbawione efektów ubocznych i nie wywołują innych chorób.

Tradycyjna Naturoterapia a cierpliwość ...

Obecnie ludzie ’chorujący’ nauczeni są, że tzw. 'poprawa’ (likwidacja objawów) ma być natychmiastowa – w przypadku leczenia naturalnego trzeba jednak często uzbroić się w cierpliwość. Należy zrozumieć, że skoro do powstania zaburzenia potrzeba było jakiegoś czasu, to aby wyzdrowieć potrzebujemy znaleźć przyczynę, usunąć ją, a następnie chwilę cierpliwości. Jeśli 'pracowaliśmy’ na jakieś objawy kilka lat – nie zawsze uda się ich pozbyć w ciągu kilku dni…

Co to dla Ciebie oznacza?

Co konkretnie może Ci to dać?

Sprawdź opinie zadowolonych ludzi, którzy skorzystali już z pomocy:

Świetna alternatywa dla medycyny konwencjonalnej. Pan Marcin praktykuje holistyczne podejście do zdrowia człowieka. Wizyta rozpoczyna się od dokładnie przeprowadzonego wywiadu, bez pośpiechu, z uwagą na każdy aspekt zdrowotny. Poprzez trafne dotarcie do przyczyny, udało się zażegnać objawy, bez stosowania żadnych leków (na czym zależało mi szczególnie z powodu ciąży). Polecam wizytę u Pana Marcina każdemu ! Zwłaszcza osobom zainteresowanym długotrwałą poprawą stanu zdrowia, nie tylko szybkim pozbyciem się objawów, osobom które wolą unikać aptecznych specyfików i wszystkim którzy chętni są konsultować swoje zdrowie z sympatycznym profesjonalistą pełnym pasji 🙂
Małgorzata Jania
Zachwycająco precyzyjne metody terapeutyczne, szeroka i nieszablonowa wiedza oraz otwartość Marcina czynią z NORMOTONII miejsce idealne dla osób chcących poznać naturę swoich dolegliwości i na nowo rozgościć się w swoim ciele.
Alicja Szebla
Marcin to jeden z tych niewielu ludzi, którzy patrzą na problem również poza miejscem problemu 🙂 Ogromna wiedza, aż miło słuchać i samemu się kształcić w trakcie wizyty. Łączenie faktów i spajanie ich w terapię dostosowaną do każdego z osobna to w XXI wieku luksus.
Maria Bartosińska

Kliknij i sprawdź wszystkie opinie

Adres

Aleja Hugona Kołłątaja 34
42-500 Będzin

Telefon

+48 691 376 101

Email

kontakt@normotonia.pl

FACEBOOK

fb.com/NORMOTONIA