Terapia wzroku

Nosisz okulary lub soczewki kontaktowe? Pracujesz przy komputerze? Prowadzenie pojazdów to dla Ciebie i Twojego wzroku wyzwanie? Skarżysz się na różnego rodzaju problemy wzrokowe, bóle głowy, zawroty głowy, problemy z równowagą, koncentracją itd. itp. ?

Jeśli tak – czytaj dalej – ten wpis jest dla Ciebie.

Wzrok to jeden z najważniejszych ale też często najmniej docenianych elementów Naszego zdrowia. Ludzie generalnie nie zdają sobie sprawy, że dobrze dobrana terapia oraz ćwiczenia mogą nie tylko zmniejszyć wadę wzroku ale także poprawić funkcjonowanie innych 'podzespołów’ w ciele oraz całego systemu/organizmu.

Wzrok to zmysł, który dostarcza mnóstwo informacji o otaczającym nas świecie. Odpowiednie funkcjonowanie wzroku determinuje prawidłowy rozwój człowieka oraz wpływa na jego funkcjonowanie w życiu codziennym.

W ostatnim czasie trafia do mnie stosunkowo więcej ludzi uskarżających się na wymienione na wstępie problemy ze wzrokiem, bólem i zawrotami głowy, problemy z równowagą, myśleniem i koncentracją, prowadzeniem auta (np. rozstrajające światła innych aut wieczorem/po zmroku) etc.

Wspólnym mianownikiem były u nich dysfunkcje/zaburzenia wzroku. Części z nich udało się już fajnie pomóc, u części z nich mamy pewne efekty i pracujemy nadal.

Generalna zasada – im szybciej zdiagnozujemy zaburzenie i wdrożymy terapię, tym większa szansa na powrót do optymalnego codziennego funkcjonowania, a w przypadku dzieci – na optymalny rozwój psychofizyczny, rzutujący potem niemalże na całe życie.

Dlaczego o tym piszę? Okazuje się, że fizjoterapeuta może być tym, który przy okazji pracy nad innymi problemami może pomóc przy problemach ze wzrokiem i/lub pracując nad poprawą funkcjonowania wzroku – wpłynąć na inne systemy w organizmie co pozwoli pozbyć się trapiących Cię, pozornie niepowiązanych ze wzrokiem dolegliwości.

Zachęcony wynikami w gabinecie oraz mając na uwadze ogromny wpływ systemu wzrokowego na Nasze funkcjonowanie postanowiłem zaczerpnąć nieco więcej informacji i pomysłów oraz pogłębić wiedzę w tym obszarze.

Odbyłem szkolenie z komplementarnej terapii wzroku, gdzie dla szerszego i kompleksowego podejścia do pracy z dysfunkcjami wzroku oraz oczu – oprócz perspektywy fizjoterapeutycznej, zgłębialiśmy także te zagadnienia przez pryzmat wiedzy i podejścia optometrystów.

Na szkoleniu uczyliśmy się jak badać oraz oceniać wzrok, a także omówiliśmy podstawy terapii wzroku, anatomię oraz fizjologię wzroku – jak zbudowany jest oraz jak funkcjonuje wzrok, techniki pracy profilaktycznej oraz terapeutycznej w najczęstszych wadach i dysfunkcjach narządu wzroku.

Pracowaliśmy nad rozluźnianiem oczu. Zagłębiliśmy się również nieco w pracę z propriocepcją, percepcją i optymalizacją widzenia. Poznaliśmy techniki poprawiające i optymalizujące ciało poprzez wzrok i percepcję przestrzeni.

A więc… jeśli narzekasz na:

  • krótkowzroczność
  • dalekowzroczność
  • niedowidzenie
  • zaburzenia stereopsji
  • problemy z optymalizacją wzrokowo-ruchową
  • zablokowane kanaliki łzowe i inne tematy związane ze wzrokiem

… to zapraszam Cię do kontaktu.

Najprawdopodobniej znajdziemy jakieś sprytne rozwiązanie aby dopomóc w kwestii Twoich niedogodności.

Co to dla Ciebie oznacza?

Co konkretnie może Ci to dać?

Sprawdź opinie zadowolonych ludzi, którzy skorzystali już z pomocy:

Z całego serca polecam, profesjonalne i indywidualne podejście do pacjenfa/klienta sprawia, że człowiek czuje się jak u najbliższego kolegi na kawie, a efekty są powalające z nóg. Po jednej wizycie zawroty głowy, które uniemożliwiały normalne funkcjonowanie znikły, a zaburzenia wzroku, z którymi zmagałem się od wielu miesięcy zostały wyeliminowane przy kolejnych wizytach. Raz jeszcze POLECAM.
Mateusz Demcio
Po wizycie przeszły mi szumy w głowie oraz zawroty głowy. Dziękuję bardzo Marcinowi, który swoją wiedzą i zaangażowaniem pomógł mi "wrócić do normalności".
Magdalena Kociubińska

Kliknij i sprawdź wszystkie opinie

Adres

Aleja Hugona Kołłątaja 34
42-500 Będzin

Telefon

+48 691 376 101

Email

kontakt@normotonia.pl

FACEBOOK

fb.com/NORMOTONIA