Terapia Wodorem Molekularnym

Wodór Molekularny

W świecie współczesnej medycyny, odkrycia naukowe i innowacje napędzają zmiany. Mamy do wyboru: dostosować się do nich, albo zostać w tyle z dotychczasowym, czasem przestarzałym, a czasem nawet być może ryzykownym podejściem do opieki zdrowotnej. 

Wielu lekarzy i badaczy z całego świata uważa, że Terapia Wodorem Molekularnym jest jednym z największych odkryć w dziedzinie medycyny od 70 lat. Wodór cząsteczkowy może być największym odkryciem medycyny i opieki zdrowotnej od 1953 roku!

Jakiegoż to wielkiego odkrycia dokonano w 1953 roku? Dwóch naukowców zidentyfikowało oraz nakreśliło strukturę molekularną DNA, za co otrzymali Nagrodę Nobla. DNA okazało się mieć strukturę podwójnej helisy, połączonej wiązaniem wodorowym.

Medycyna już nigdy nie mogła być taka sama. DNA wprowadziło Nas w subkomórkowy świat nanotechnologii, epigenetyki oraz medycyny spersonalizowanej.

Teraz przenieśmy się do 2005 roku. Oto dr Shigeo Ohta dokonuje kolejnego wielkiego odkrycia. Stwierdza:

’Byłem zdumiony doskonałym działaniem ochronnym gazu wodorowego przed stresem oksydacyjnym i postanowiłem poświęcić temu całe życie.’

Obecnie stało się to niemal ogólnoświatowym ruchem.

Czym jest Wodór Molekularny?

Mówiąc prostym językiem – H2 – to dwa powiązane ze sobą atomy wodoru, które tworzą najlżejszą i najmniejszą cząsteczkę gazu w całym znanym nam wszechświecie! Kiedy zażywamy inhalacji lub nasycimy nim przefiltrowaną wodęjesteśmy w stanie nawodnić niemal wszystkie ok. 37,2 bilionów Naszych komórek na poziomie nano lub epigenetycznym przy zaskakującej prędkości, widocznej pod mikroskopem.

Co ciekawe wodór molekularny (H2) nie jest żadną nowością na Naszej planecie. Takie 'lecznicze źródła’ istnieją od tysięcy lat. Przewlekle chorzy podróżują do nich we Francji, w Meksyku, Indiach, Niemczech czy Japonii, żeby zażyć kąpieli w tych wodach lub po prostu je pić. Po takich 'kuracjach’ ludzie często czują się lepiej, a ich dolegliwości odchodzą w niepamięć. Jednak dopiero niedawno badania naukowe potwierdziły, że wody te zawierają rozpuszczony gaz wodorowy.

Od 2007 roku za sprawą naukowców z dziedziny biochemii i nauk medycznych gwałtownie przybyło ponad tysiąc nowych analiz, referatów, w tym również sporo badań klinicznych opisujących tę cudowną cząsteczkę oraz jej pozytywny wpływ na zdrowie.

Jak działa Wodór Molekularny?

H2 jest wykorzystywany w nowej terapii gazem medycznym o nieograniczonym potencjale do przywrócenia równowagi zasadniczo każdemu narządowi w Naszym organizmie. Dixon i jego współpracownicy z Uniwersytetu Loma-Linda donoszą, że H2 ma potencjał, żeby pomóc przy 8 na 10 chorób będących najczęstszą przyczyną zgonów w Stanach Zjedonoczonych. Zatem jak działa H2? Bazując na pokaźnej liczbie badań naukowych można stwierdzić, że: 

  • Zmienia sygnalizację komórkową, metabolizm komórki oraz ekspresję genów, co nadaje mu właściwości przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwdziałające otyłości oraz zapobiegające apoptozie (zaprogramowanej śmierci komórki)

  • Szybko przenika przez błony komórkowe, po czym rozprasza się w przedziałach subkomórkowych tym samym redukując stężenie cytotoksycznych rodników tlenowych, chroniąc nasze DNA, RNA oraz białka przed stresem oksydacyjnym

  • Aktywuje lub zwiększa ilość dodatkowych enzymów przeciwutleniających w całym organizmie

  • Poprawia krążenie krwi, zapewniając tym samym masę korzyści całemu organizmowi

Jakie są inne zalety Wodoru Molekularnego?

Jedną z nich jest fakt, że H2 jest bardzo bezpieczny. Setki badań udowadniają jego wysoki profil w tym zakresie. Gaz H2 jest bezpiecznie stosowany przy nurkowaniu głębinowym od lat 40′ XX wieku. Wodór jest bardzo naturalny dla Naszego organizmu, jako że znajduje się już w Naszym DNA. Poza tym H2 jest nie-rodnikowym, nie-reaktywnym, niepolarnym, neutralnym gazem, którego stosowanie nie skutkuje żadnymi szkodliwymi efektami ubocznymi.

Kolejną zaletą są jego właściwości przeciwstarzeniowe, które znajdują oparcie w badaniach naukowych. Zwróć uwagę na cytat pochodzący z globalnego instytutu skupiającego ekspertów medycznych:

’Im więcej badań gromadzi się na temat H2, tym bardziej wygląda na to, że ma on właściwości… Źródła Wiecznej Młodości.’ (MHI, 2018)

Ten wpis to zaledwie wstęp, który mam nadzieję zainteresował Cię i wprowadził nieco w temat Terapii Wodorem Molekularnym.

Aby stworzyć solidne fundamenty i przekazać więcej informacji – temat będziemy zgłębiać dalej w kolejnych wpisach.

Jeśli chciałbyś doświadczyć prozdrowotnego działania Wodoru Molekularnego na sobie – zapraszam Cię do kontaktu.

(Na podstawie dr Howard Peiper, Steven Clarke)

Co to dla Ciebie oznacza?

Co konkretnie może Ci to dać?

Sprawdź opinie zadowolonych ludzi, którzy skorzystali już z pomocy:

Fantastyczne miejsce i niezwykły pan Marcin, który w sposób holistyczny pomaga wrócić do zdrowia😀 Wielokrotnie pomógł mojej rodzinie i znajomym. Pracuje z ciałem, ale także z emocjami. Sesje pomagają uporać się z nawracającymi schorzeniami. Nawet moi sceptyczni nastoletni synowie byli bardzo zaskoczeni skutecznością działań terapeutycznych. Ostatnio skorzystaliśmy także z nowości - terapii wodorowej. Poczułam działanie natychmiast po wyjściu z gabinetu - niezwykły przypływ energii i jasność umysłu. Bardzo dobre samopoczucie otrzymywało się jeszcze przez wiele godzin. Polecam gabinet NORMOTONIA każdemu niezależnie od problemów zdrowotnych i wieku. Warto😀
Ela Brol
Normotonia - niestereotypowe miejsce, wręcz magiczne a w nim Pan Marcin, człowiek nietuzinkowy, pełen inwencji, pasji i empatii. Problemy z którymi tu trafiłam odkładam systematycznie na najdalszą półkę. Ręka, którą nie mogłam wykonywać podstawowych czynności wraca mi do sprawności. Najczęściej sen mój bywał dwu lub trzy godzinny przerywany bólem, a ostatnio calusieńki tydzień bez boleści! Mój sen teraz trwa 8-9 godz. Wraca uśmiech i chęć do życia za co serdecznie dziękuję Panu Marcinowi. Skorzystałam również z terapii wodorowej i po paru godzinach spędzonych na inhalacji mogę zapewnić że to DZIAŁA ! Oprócz coraz lepszej kondycji zauważyłam że sińce pod oczami zbladły, zmarszczki się wygładzają, brodawczaki na szyi jakby się zasuszały a tłuszczak którego mam od kilkunastu lat pomalutku a jednak maleje. Polecam terapię wodorowo-tlenową w Normotonii u Pana Marcina na generatorze polskiej produkcji. W gabinecie można też zaczerpnąć wiedzy na temat szerokiego zastosowania wodoru molekularnego nie tylko z ust Pana Marcina ale również z książek które udostępnia. Tę terapię ja będę kontynuowała.
Elżbieta Olender

Kliknij i sprawdź wszystkie opinie

Adres

Aleja Hugona Kołłątaja 34
42-500 Będzin

Telefon

+48 691 376 101

Email

kontakt@normotonia.pl

FACEBOOK

fb.com/NORMOTONIA