Rzeczy, na które zrzucamy winę

Są pewne rzeczy (często powtarzające się), które jako ludzie z dolegliwościami bólowymi winimy za Nasze niedogodności i chcemy je jak najszybciej zmienić aby pozbyć się tych niesympatycznych objawów.

Jeśli winowajcą byłby samochód, łóżko, krzesło/fotel biurowy lub obuwie – inni ludzie, którzy także używają tych samych butów, fotela w samochodzie, materaca do spania itd. – najprawdopodobniej doświadczaliby podobnych nieprzyjemności.

Dużo bardziej prawdopodobne jest jednak, że

To istota ludzka, która cierpi z powodu tych objawów jest ’miejscem’, gdzie powinniśmy rozpocząć poszukiwania…

Bardzo często mamy tendencję do uzewnętrzniania Naszych objawów i wiązania ich z Naszym łóżkiem, krzesłem czy czymkolwiek innym. Nie ma w tym nic złego… niemniej przekierowuje to Naszą uwagę na wydawanie pieniędzy, wymienianie na nowe wspomnianych wcześniej rzeczy, tak aby sobie ulżyć.

Pieniądze te mogłyby zostać przeznaczone na terapię, na korzystanie z zajęć ruchowych/sportowych, odkładane jako oszczędności itd. zamiast wydawane na coś co wydaje się być rozwiązaniem, w rzeczywistości jednak jest kolejnym rozpraszaczem, który ponownie odciąga Cię nieco dalej od rozwiązania.

Jako terapeuta pracujący z ludźmi, którzy doświadczają przewlekłego bólu, chciałbym zachęcić Cię do wzięcia odpowiedzialności za swoje zdrowie (a co za tym idzie, także za ból i inne nieprzyjemne symptomy).

Za każdym razem gdy polegasz tylko na zewnętrznych przedmiotach, złotych pigułkach na wszystko, cudownych suplementach za setki/tysiące złotych, wspaniałych urządzeniach najnowszej generacji, gdzie chciałbyś tylko leżeć a one w zamyśle mają zrobić za Ciebie całą robotę – zmniejszasz swoje szanse na długotrwały efekt.

Nie twierdzę, że te rzeczy są bezużyteczne – czasem są bardzo przydatne jako chwilowa pomoc, 'legalny doping’. Nie powinno to być jednak docelowe rozwiązanie na całe życie.

Być może dla niektórych zabrzmi to nieco kontrowersyjnie, niemniej –

Im wcześniej zaczniesz pracować nad poprawą siebie

zamiast nad zewnętrznymi gadżetami –

Tym szybciej stworzysz długotrwałą i satysfakcjonującą Cię zmianę.

Co to dla Ciebie oznacza?

Co konkretnie może Ci to dać?

Sprawdź opinie zadowolonych ludzi, którzy skorzystali już z pomocy:

Kliknij i sprawdź wszystkie opinie

Adres

Aleja Hugona Kołłątaja 34
42-500 Będzin

Telefon

+48 691 376 101

Email

kontakt@normotonia.pl

FACEBOOK

fb.com/NORMOTONIA