Regeneracja, ból i receptory nerwowe

Większość tkanek w ciele potrzebuje generalnie (w zależności co to za tkanka) od kilku tygodni do kilku miesięcy aby wyzdrowieć – na tyle na ile potrafią i na ile stworzymy im odpowiednie do tego warunki. Mowa tu np. o kościach, tzw. ‘dyskach’ (krążkach międzykręgowych), mięśniach, ścięgnach, więzadłach itd.

Każdy przedłużający się ból (który na dobrą sprawę nie jest niczym namacalnym – jest nieprzyjemnym odczuciem/wrażeniem wytwarzanym przez mózg) związany jest mniej ze zmianami strukturalnymi w ciele a bardziej związany jest z wrażliwością układu nerwowego.

Aby otaczający Nas świat nabrał sensu Nasz mózg potrzebuje nieustannie zbierać informacje.

Robi to za pomocą malutkich receptorów czuciowych zlokalizowanych w całym Naszym ciele.

Wszystko co widzimy, słyszymy, wąchamy, smakujemy dostarczane jest do mózgu przy pomocy informacji z receptorów nerwowych.

Receptory te dostarczają także informacje, które odbieramy jako czucie precyzyjne, czucie nieprecyzyjne, łaskotki, swędzenie, ciepło, zimno, uciskanie, rozciąganie, wibracja, długość i skurcz mięśnia itp. itd.

Receptory mogą zacząć działać nieprawidłowo np. na skutek urazu/wypadku lub wielu innych czynników.

Jeśli tak się stanie informacje wysyłane do mózgu będą mylne, nieprawidłowe, nieadekwatne w stosunku do otaczającego Nas świata i Naszego środowiska wewnętrznego.

Jeśli mózg wciąż otrzymuje nieprawidłową, nieadekwatną informację może odbierać ją jako groźną/szkodliwą. Odbierane jest to tak jakby dana struktura, z której pochodzi sygnał/informacja wciąż była uszkodzona = wciąż wytwarzany jest ból, mimo tego, że tkanka ta mogła zagoić się nawet lata temu … !

Jeśli ten wpis wydaje się znajomy, badania obrazowe (RTG, USG, TK, MRI itd.) wyglądają w porządku a dalej uskarżasz się na ból i inne objawy – odezwij się.
Może to być początkiem czegoś dobrego…

Co to dla Ciebie oznacza?

Co konkretnie może Ci to dać?

Sprawdź opinie zadowolonych ludzi, którzy skorzystali już z pomocy:

Szczegółowy wywiad, bardzo profesjonalne i rzetelne podejście, a przede wszystkim ogromna wiedza. Znakomita atmosfera i mnóstwo mega pozytywnej energii. Trafiłam po kontuzji kolana z naderwanymi więzadłami i załamką. Efekty były widoczne już po kilku wizytach. Świetne podejście do Pacjenta będącego Zawodowym Sportowcem Sportów Walki, który chce jak najszybciej wrócić do tego co Kocha. Szczerze polecam!
Katarzyna Korzeniowska
Jeśli po kontuzji nie możesz wrócić do sprawności, kolejni specjaliści mówią Ci, że przecież wszystko jest zaleczone i skoro dalej boli to należałoby rozważyć porzucenie sportu - najwyższa pora żebyś udał się do Marcina. 5 lat temu naderwałem ACL, rekonstrukcja niby nie była potrzebna, ale kolano zacząłem wykręcać w naprawdę codziennych sytuacjach. Próbowałem wzmocnić mięśnie na tyle żeby ustabilizować kolano, niestety bezskutecznie. Zbyt szybkie odwrócenie się na pięcie w kuchni potrafiło skutkować 2 tygodniową opuchlizną i bólem utrudniającym chodzenie. Minął mniej więcej miesiąc od pierwszej wizyty i muszę powiedzieć, że jestem zachwycony. Problem z kolanem mam wrażenie już prawie rozwiązany, a my działamy dalej z barkiem. Dzięki!
Jan Marek
Serdecznie polecam pracę z Marcinem w nurcie PDTR! Cenię go za indywidualne, a zarazem holistyczne podejście do leczenia pacjenta oraz za wnikliwe poznanie historii pacjenta, aby rozwiązać jego problem. Naprawdę warto zaglądnąć do jego gabinetu, aby rozprawić się nawet z wieloletnimi, przewlekłymi urazami zaledwie w ciągu kilku wizyt. Marcinie, wielkie dzięki za pomoc w moim powrocie do ukochanej jogi !
Agnieszka Szpala

Kliknij i sprawdź wszystkie opinie

Adres

Aleja Hugona Kołłątaja 34
42-500 Będzin

Telefon

+48 691 376 101

Email

kontakt@normotonia.pl

FACEBOOK

fb.com/NORMOTONIA