Objawy - informacje z ciała

Jeśli w ciele człowieka manifestuje się jakiś symptom, ściąga on w ten sposób (w mniejszym lub większym stopniu) uwagę na samego siebie i często załamuje przez to gwałtownie dotychczasową drogę życiową.

Symptom jest sygnałem kierującym na siebie uwagę, zainteresowanie i energię. Przez to stawia znak zapytania nad utartym biegiem zdarzeń.

Symptom wymusza Naszą uwagę, czy tego chcemy, czy nie. Odczytujemy to jako przychodzące z zewnątrz załamanie, jako zakłócenie i dlatego mamy tylko jeden cel: usunąć zaburzenie. Człowiek chce pozbyć się tego, co mu przeszkadza i zaczyna walkę przeciwko objawom.

Od dłuższego czasu medycyna próbuje przekonać chorych, że symptom jest mniej lub bardziej przypadkowym zdarzeniem.

Medycyna unika interpretowania symptomów – skazała zarówno objawy, jak i chorobę, na bezsensowność.

Sygnał ten stracił swoją właściwą funkcję – symptomy stały się sygnałami bez większego znaczenia …

Dla wyjaśnienia – porównanie:

Różne lampki kontrolne na desce rozdzielczej samochodu zapalają się tylko wtedy, gdy jakaś ważna funkcja nie działa już prawidłowo.

Kiedy widzimy ten sygnał, czujemy się zmuszeni przerwać swoją jazdę.

Mimo Naszego zrozumiałego niepokoju

Byłoby jednak głupie, gdybyśmy złościli się na lampki!

W końcu informują Nas one o procesie, którego sami nie zauważylibyśmy tak szybko, ponieważ rozgrywa się on w jakimś ‘niewidzialnym’ dla Nas obszarze.

Dzięki temu odbierzemy zapalenie się lampek jako impuls do wezwania mechanika samochodowego aby po jego interwencji lampki przestały się świecić i żebyśmy mogli jechać dalej.

Rozzłościłoby Nas jednak gdyby mechanik usunął tylko żarówki. Chociaż lampki już się nie świecą – czego my właściwie również chcieliśmy – droga, jaka doprowadziła Nas do tego rozwiązania, była nie taka jak być powinna.

Bezsensownym jest usunięcie lampek, zamiast sprawić, żeby przestały świecić.

Dlatego przede wszystkim trzeba podziękować lampkom za przesłany sygnał, a spojrzenie skierować na leżące dalej obszary, aby móc odkryć, co właściwie jest nie w porządku.

Lampki przez swoje światło mają przecież za zadanie
tylko na coś wskazać i skłonić Nas do postawienia pytań …

Jeśli chciałbyś zadać te pytania swojemu ciału i otrzymać na nie odpowiedzi – zapraszam Cię do kontaktu

Co to dla Ciebie oznacza?

Co konkretnie może Ci to dać?

Sprawdź opinie zadowolonych ludzi, którzy skorzystali już z pomocy:

Marcin, jestem wdzięczna za czas, cierpliwość i zrozumienie. To miejsce gdzie czas się zatrzymał, żebym mogła spojrzeć w głąb siebie i zobaczyć co tak naprawdę boli. Bardzo dziękuję
Ewa Chmielorz
Marcin to jeden z tych niewielu ludzi, którzy patrzą na problem również poza miejscem problemu 🙂 Ogromna wiedza, aż miło słuchać i samemu się kształcić w trakcie wizyty. Łączenie faktów i spajanie ich w terapię dostosowaną do każdego z osobna to w XXI wieku luksus.
Maria Bartosińska
Polecam! Marcin szuka powodu dysfunkcji a nie tylko jego objawów, a to jest kluczowe w dobrej terapii. Czasem wyglada to na czary lecz naprawdę to działa!
Norbert Piszczek

Kliknij i sprawdź wszystkie opinie

Adres

Aleja Hugona Kołłątaja 34
42-500 Będzin

Telefon

+48 691 376 101

Email

kontakt@normotonia.pl

FACEBOOK

fb.com/NORMOTONIA