Nowoczesna Terapia Manualna Kręgosłupa

Za mną intensywny weekend szkoleniowy – miałem możliwość dopomóc co nieco jako tłumacz w szkoleniu Nowoczesna Terapia Manualna Kręgosłupa.

Przekazywanie informacji szkoleniowych, szukanie odpowiednich wyjaśnień i analogii mocno angażuje układ nerwowy, wymaga niezłego skupienia. Można więc powiedzieć, że wystąpiłem w podwójnej roli – tłumacza i uczestnika szkolenia.

Dr Chad Cook – jeden z najbardziej 'płodnych’ autorów badań naukowych z zakresu terapii manualnej i ruchowej na świecie, profesor na Uniwersytecie Duke w USA – postanowił przylecieć do Polski i podzielić się wartościową wiedzą o terapii kręgosłupa.

Usystematyzowana i ciekawie zaprezentowana wiedza opiera się na aktualnych badaniach naukowych z różnych stron świata. Część z tych badań to praca pochodząca z dużych projektów badawczych dr Cook’a i współpracowników.

Poruszyliśmy m.in. tematy takie jak:

  • mechanizmy działania terapii manualnej
  • wyniki badań klinicznych i efekty terapeutyczne
  • czynniki kontekstowe i efekty niespecyficzne
  • fenotypy kliniczne i diagnostyczne
  • model adaptacji do bólu

Powszechnie wiadomo, że ludzie odczuwają ból w różny sposób.

Dobrze wiadomo, że różne mechanizmy bólu nie są takie same.

Powszechnie wiadomo też, że ludzie różnie reagują na leczenie.

Wcielając w praktykę powyższe stwierdzenia rodzi się podejście, które możemy nazwać – Medycyna Precyzyjna.

Bardzo ważnym punktem podejścia Medycyny Precyzyjnej jest uwzględnienie klasyfikacji bólu zaproponowanej przez Międzynarodowe Towarzystwo Badania Bólu (IASP) i jego podział na typy:

  • Ból Nocyceptywny
  • Ból Nocyplastyczny
  • Ból Neuropatyczny
  • Typ Mieszany

Wszystkie te szalenie istotne tematy / zagadnienia przerabialiśmy także w toku kursu.

Dla mnie to kolejne pozytywne doświadczenie – móc czerpać od tak uznanego na świecie badacza oraz fizjoterapeuty. Poznaliśmy wiele technik, które mogą pomóc w pracy z ludźmi zmagającymi się z dolegliwościami bólowymi, a także dowiedzieliśmy się, z perspektywy badań naukowych, co może być w pracy skuteczne, a co niekoniecznie .

Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się jeszcze w przyszłości, aby dalej rozwijać się oraz pracować z coraz większą efektywnością i zrozumieniem zachodzących procesów.

Co to dla Ciebie oznacza?

Co konkretnie może Ci to dać?

Sprawdź opinie zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali już z terapii:

Gdyby nie Pan Marcin dalej borykałabym się z bólem kręgosłupa. Wystarczyły trzy wizyty i żyję bez tabletek. Polecam wszystkim korzystanie z usług i realnej pomocy Pana Marcina. Pełen profesjonalizm i doskonałe podejście do pacjenta . Wiedza i znajomość ludzkiego ciała sprawiają że choroby i bóle odchodzą w zapomnienie. Napewno jeszcze skorzystam z pomocy, ponieważ to nie jedyna dolegliwość która mi dokucza. A Pan Marcin jest wszechstronny w swoich działaniach.
Anna Staczewska
Pełny profesjonalizm, wielka wiedza i umiejętności diagnostyczne. Zmagałem się z bólem pleców odc Lędźwiowy od wielu lat- leczenie u wielu specjalistów bez rezultatów.. no a tutaj ogromna poprawa, wręcz jestem w szoku! polecam wszystkim!
Piotr Pławski
Z całą pewnością polecam p.Marcina. Już po 2 wizycie czułem się o niebo lepiej. Dziękuję za pomoc z moim kręgosłupem. Pozdrawiam
Patryk Bednarz

Kliknij i sprawdź wszystkie opinie

Adres

Aleja Hugona Kołłątaja 34
42-500 Będzin

Telefon

+48 691 376 101

Email

kontakt@normotonia.pl

FACEBOOK

fb.com/NORMOTONIA