Nowoczesna Fizjoterapia

Diagnostyka i Terapia

Nowoczesna Fizjoterapia to zarówno dokładna diagnostyka, jak i metoda lecznicza zajmująca się zaburzeniami funkcjonalnymi w tkankach narządu ruchu, a także tkankach innych systemów w ludzkim ciele. Należy ona do ogólnego systemu nauk wchodzących w skład medycyny manualnej

Nowoczesna Fizjoterapia jako cel obiera diagnozowanie i leczenie zaburzeń w obrębie tkanek pośrednio lub bezpośrednio związanych z narządem ruchu, jak skóra, tkanka podskórna, powięzie, mięśnie, więzadła czy torebki stawowe. Wspomniane zaburzenia to np. nieprawidłowe napięcie włókien mięśniowych lub całych mięśni, powięzi, więzadeł, punkty spustowe, punkty maksymalnej bolesności i inne.

Wzajemne Powiązania Układu Ruchu i Innych Układów

Wymienione wyżej zaburzenia objawiają się bólem w narządzie ruchu i/lub powodują kolejne nieprawidłowości w stawach, segmentach kręgowych, a także narządach wewnętrznych, statyce ciała, oddychaniu i innych procesach ogólnoustrojowych. Te ostatnie, mogą z kolei wywoływać wtórne zaburzenia w tkankach, wyzwalając mechanizm 'błędnego koła’.

W analizie procesów powstawania powyższych zaburzeń, poszukujemy w gabinecie, w dogłębny sposób, powiązań przyczynowo – skutkowych z trybem życia, nawykami, przebytymi urazami, pracą, nałogami, a także czynnikami psychogennymi i socjalnymi. 

Bardzo ważnym jest abyś dopuścił do siebie kwestię wzajemnego oddziaływania i powiązań różnych tkanek lub narządów, często w odległych częściach ciała, dla powstania problemu ujawniającego się bólem w danym miejscu narządu ruchu.

Złożony Charakter Codziennych Dolegliwości

Wiele z Naszych codziennych dolegliwości ma charakter złożony, gdzie, na wydawać by się mogło, pozornie dobrze znane i oczywiste schorzenie (np. przepuklina jądra miażdżystego, tzw. 'łokieć tenisisty’, skolioza, niestabilność stawu kolanowego i inne) nakłada się rozległa kaskada dysfunkcji – czy to z tkanek okolicznych, czy też całkiem odległych tkanek. Ich leczenie jest niezbędne dla pozytywnego rezultatu końcowego.

Zaleca się więc, jeśli tylko istnieją wskazania (zaburzenia) uzasadniające, aby stosować techniki lecznicze, takie jak: terapia napięć mięśniowych, reedukacja nerwowo – mięśniowa, terapia punktów spustowych, terapia powięzi, terapia czaszkowo – krzyżowa, czy też mobilizacje i manipulacje stawowe, nawet jeśli w perspektywie będzie musiało być wprowadzone leczenie chirurgiczne czy farmakologiczne współistniejącej choroby morfologicznej.

Co to dla Ciebie oznacza?

Co konkretnie może Ci to dać?

Sprawdź opinie zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali już z terapii:

Polecam mgra Marcina z całego serca! Przede wszystkim jest znakomicie wykształcony i jego pomysł na terapię wykracza poza klasyczną fizjoterapię. Cierpliwie i w zrozumiały sposób wytłumaczył przyczynę problemu. Wie co robi i dlaczego to robi z autentycznym zaangażowaniem. Cieszę się, że trafiłem na p. Marcina!
Marcin Jędrzejewski
Ogromna wiedza i skrupulatność. Pan Marcin bardzo indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta i rozwiązuje mogłoby się wydawać problemy nie dla fizjoterapeuty. Już na pierwszej wizycie znaczna poprawa, metoda PDTR to całkiem inne doświadczenie niż oferują inni fizjoterapeuci. Polecam każdemu spróbować!
Paweł Siedlarz
Genialne miejsce. Genialny "czarodziej"! Jeśli lekarz Ci powie "łoo panie, to sie nie da. lepiej nie będzie", myślę, że Marcin znajdzie coś co obali tą opinię. Ja za każdym razem wychodzę zadziwiony! POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mateusz Brol

Kliknij i sprawdź wszystkie opinie

5/5
5/5

Adres

Aleja Hugona Kołłątaja 34
42-500 Będzin

Telefon

+48 691 376 101

Email

kontakt@normotonia.pl

FACEBOOK

fb.com/NORMOTONIA