Medycyna jest jedna...

Niestety… sporo ludzi w białych kitlach woli mieć do czynienia z chorobą, a nie z człowiekiem. Ograniczoność takiego podejścia doprowadziła do odrodzenia i powrotu tzw. 'medycyny alternatywnej’.

Tutaj zrobimy mała dygresję… Określenie 'alternatywna’ od razu nastawia Nas na konieczność wyboru między dwoma wykluczającymi się możliwościami. ALBO-ALBO, TO lub TO, Dobra Medycyna – Zła Medycyna itd. Słowa mają moc!

Nie daj się wciągnąć w ten model myślowy i zastanów się przez chwilę… czy nie byłoby bardziej rozsądne i sensowne korzystać z dobrodziejstw jednego i drugiego podejścia? Połączyć stare i nowe, naturę z techniką, znaleźć złoty środek – dla dobra wszystkich zainteresowanych… ?

Wracając do wątku… Zamiast 'alternatywna’ – proponuję – ’Medycyna Naturalna’.

Jako, że człowiek jest częścią naturyim lepiej się do niej dostroi tym lepiej funkcjonuje.

Nazwa Medycyna Naturalna najlepiej oddaje ten sens.

Czym ona jest w istocie? To poznawanie naturalnych zdolności do zdrowienia i wspierania organizmu. Zakłada ona, że należy sprowadzić do wspólnego mianownika podstawy medycyny akademickiej i tradycyjne metody uzdrawiania.

Postrzegać człowieka jako spójny układ, w którym wszystkie procesy są ze sobą nierozerwalnie związane, tak jak nierozerwalne jest ciało i psychika.

Dlatego też stan psychiczny człowieka wymaga korekty w takim samym stopniu, w jakim ciało fizyczne wymaga leczenia.

Najważniejszym założeniem jest odpowiedzialność każdego indywiduum za swoje zdrowie, którą to odpowiedzialność powinieneś wziąć na siebie, nie obarczając nią osób ze swojego otoczenia. Następnie należy:

Wyregulować pracę zaburzonego układu w taki sposób, by organizm zaczął uzdrawiać się sam.

Twój organizm nie znosi przemocy. Należy mu jedynie pomóc w samodzielnym uporaniu się z ‘chorobą’. Drzemie w nim ogromna siła uzdrawiająca. Naszym zaś zadaniem jest jedynie:

Usunięcie przeszkód stojących na drodze działania tej siły, która jest w stanie przywrócić utracone Nam zdrowie.

Należy podkreślić, że podejście Medycyny Naturalnej wymaga wnikliwości. Należy też głęboko sobie uświadomić, że odpowiedzialność za Nasze samopoczucie zależy od Nas samych.

Zanim zastosujesz różne metody w praktyce, dobrze jest przeanalizować teorię, spróbować wniknąć w te uzdrawiające procesy, które uruchamiane są w organizmie, albowiem zaczynają się one właśnie od świadomości

Wsłuchaj się w swój organizm, wnikliwie przeanalizuj zalecenia i dobierz metodę naturalnego uzdrawiania, która będzie pasować właśnie do Ciebie.

Zaznajomiwszy się z różnymi ideami, przekonasz się, że Twoje ciało kryje w sobie wiele niewykorzystanych możliwości, które możemy zacząć używać dla Twojego dobra.

Pamiętaj, że różne metody leczenia posiadają też przeciwwskazania. Wykorzystywanie metod naturalnych wcale nie przewiduje pełnego odrzucenia pomocy medycyny akademickiej. Dobrze by było jednak zrezygnować z niekontrolowanego zażywania tabletek i nieuzasadnionych operacji.

Metody naturalne są mobilizacją sił organizmu nieodzownych do odbudowania zdrowej równowagi.

W połączeniu z rozsądnym medycznym podejściem może to dać wspaniały efekt.

Z takiej właśnie idei, integrującej różne podejścia, wyrasta NORMOTONIA – przestrzeń, gdzie korzenie tradycyjnej naturoterapii spotykają się z gałęziami nowoczesnej neuronauki. Przestrzeń, gdzie przywrócisz funkcjonowanie Twojego organizmu do normy.

Jeśli zechcesz odzyskać sprawność i zaradzić swoim dolegliwościom – zapraszam serdecznie. Zapraszam Cię do wspólnej podróży w kierunku zdrowia

Co to dla Ciebie oznacza?

Co konkretnie może Ci to dać?

Sprawdź opinie zadowolonych ludzi, którzy skorzystali już z pomocy:

Serdecznie polecam! Po problemie ani śladu, choć metody stosowane w gabinecie są niecodzienne
Daria Jasińska
Genialne miejsce. Genialny "czarodziej"! Jeśli lekarz Ci powie "łoo panie, to sie nie da. lepiej nie będzie", myślę, że Marcin znajdzie coś co obali tą opinię. Ja za każdym razem wychodzę zadziwiony! POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mateusz Brol
Rzetelna wiedza Marcina, profesjonalizm , duże zaangażowanie indywidualne do pacjenta,. u Marcina nierealne staje się możliwe. Bardzo polecam każdemu kto nie znalazł pomocy u lekarza i nie tylko.
Wioletta Kocur

Kliknij i sprawdź wszystkie opinie

Adres

Aleja Hugona Kołłątaja 34,
42-500 Będzin

Telefon

+48 691 376 101

Email

kontakt@normotonia.pl

FACEBOOK

fb.com/NORMOTONIA