Manipulacja Powięzi w Leczeniu Dysfunkcji Narządów Wewnętrznych (FMID)

Fizjoterapia i dysfunkcje trzewne

Leczenie dysfunkcji trzewnych w fizjoterapii jest zupełnie nowym trendem. Wielki wpływ na zrozumienie relacji między narządem ruchu a trzewiami wywarły prace wielu osteopatów, powstałe na przestrzeni ponad 100 lat istnienia osteopatii. Szczególną rolę odegrał J.P. Barral, francuski osteopata, który opisał szereg bezpośrednich technik pracy w okolicy poszczególnych narządów.

Podejście Manipulacji Powięzi jednakże jest czymś nieco odmiennym. Jest to nowe spojrzenie na relacje między narządami wewnętrznymi, powięziami i układem autonomicznym, rzadko spotykane w innych kręgach terapeutycznych.

Zaprezentowane przez fizjoterapeutę Luigiego Stecco i jego córkę, profesor medycyny Carlę Stecco, nowe podejście do zrozumienia tych relacji jest w pewien sposób rewolucyjne. Po spotkaniu z tym systemem terapeutycznym, Twój sposób myślenia i rozumowania na temat tego, jak działa Twój organizm może ulec zmianie.

Fizjoterapia - leczenie dysfunkcji trzewnych

Wcześniej leczenie czynnościowych zaburzeń trzewnych polegało głównie na równoważeniu napięć w układzie powięziowym bez logicznego połączenia wszystkich objawów u pacjenta w jeden spójny ciąg przyczynowo – skutkowy. Ciężko znaleźć w literaturze z zakresu medycyny klasycznej, a także w literaturze osteopatycznej, tak prostych wydawałoby się wyjaśnień relacji między poszczególnymi aparatami i układami naszego ciała.

To, co zaproponowała rodzina Stecco, jest niezwykle spójne, oparte na gruntownej analizie anatomicznej i, co najważniejsze, na wnikliwej obserwacji klinicznej objawów spotykanych u pacjentów.

Kolejnym aspektem przemawiającym za tym konceptem jest jego efektywność terapeutyczna. Może okazać się, że nieraz w ciągu zaledwie kliku wizyt, część z Twoich problemów, leczonych klasycznie przez lata, zostaje rozwiązanych.

Zaprezentowane w tej metodzie nowe próby rozumienia działania układu autonomicznego mogą wydawać się kontrowersyjne w klasycznym ujęciu, ale tylko Ci, którzy mają wielką odwagę, próbują tworzyć nowe teorie, zmieniając Nasze rozumienie funkcjonowania ludzkiego ciała. Zazwyczaj po pewnym czasie większość z tych hipotez zostaje potwierdzona i ogólnie zaakceptowana.

Można przypomnieć, że hipotezy proponowane przez Stecco na temat roli systemu powięziowego, zaprezentowane w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, są dzisiaj w większości kręgów, zarówno naukowców jak i klinicystów, ogólnie przyjęte.

Wszystkich ciekawskich zapraszam do gabinetu. Po zapoznaniu się z proponowanym podejściem, może okazać się, że Twoje spojrzenie na ludzkie ciało, nabierze nowego wymiaru.

(Na podstawie dr Jarosław Ciechomski)

Co to dla Ciebie oznacza?

Co konkretnie może Ci to dać?

Sprawdź opinie zadowolonych ludzi, którzy skorzystali już z pomocy:

Szczerze polecam. Jako lekarz aprobuję techniki, którymi posługuje się Marcin i uważam, że jest w stanie pomóc wielu pacjentom. Najważniejszym jest ustalenie przyczyn dolegliwości z czym sobie doskonale radzi. Mój problem z refluksem oraz dolegliwości jelitowe po 3 terapiach w 80% znikły. Podobnie jak ból prawego biodra podczas głębokich przysiadów ze sztangę. Marcin pomaga również w doborze suplementacji oraz wykluczeniu szkodliwych produktów z diety, jeśli jest to istotne. Polecam 🙂
Mariusz Tyszkiewicz
Trafiłam do pana Marcina Malinowskiego z polecenia. Po zebraniu bardzo szczegółowego i wszechstronnego wywiadu, krok po kroku, podczas kilku sesji szukaliśmy możliwych przyczyn moich dolegliwości utrudniających codzienne funkcjonowanie (silne napięcie mięśniowe, bóle kręgosłupa, zawroty głowy). Jestem pod wrażeniem tak bardzo holistycznego podejścia do pacjenta. Zawroty głowy wyciszyły się dzięki pracy nad odruchami pierwotnymi. Odzyskałam nadzieję na większą sprawność i ruchomość stawów kręgosłupa. Naturalnym "efektem ubocznym" jest też poprawa snu. Nie po każdej sesji czułam się świetnie, organizm potrzebował czasu, by dojść do siebie, ale to też pokazało mi, jak ważna jest cierpliwość, łagodność i szacunek do samej siebie w procesie regeneracji. Na ten moment wdrażam zalecenia do stosowania w domu (ćwiczenia uaktywniające nerw błędny, ćwiczenia oddechowe, więcej ruchu). Wiem, że sporo pracy jest po mojej stronie, ale jeszcze dwa miesiące temu nawet nie marzyłam o tym, że uda mi się uniknąć silnych środków przeciwbólowych. Serdecznie polecam fizjoterapię w Normotonii!
Monika Cieślar
Bardzo profesjonalne podejście do problemu, chęć znalezienia przyczyny, a nie tylko doraźnego rozwiązania. Polecam
Szymon Pieczyński

Kliknij i sprawdź wszystkie opinie

Adres

Aleja Hugona Kołłątaja 34
42-500 Będzin

Telefon

+48 691 376 101

Email

kontakt@normotonia.pl

FACEBOOK

fb.com/NORMOTONIA