Fizjoterapia Katowice

Fizjoterapia - diagnostyka i terapia

Nowoczesna fizjoterapia łączy precyzyjną diagnostykę z metodami leczenia zaburzeń funkcjonalnych w tkankach narządu ruchu oraz innych systemach ludzkiego ciała. Jest to część medycyny manualnej.

Jej głównym zadaniem jest diagnozowanie i leczenie zaburzeń w tkankach związanych z narządem ruchu, takich jak skóra, tkanka podskórna, powięzie, mięśnie, więzadła i torebki stawowe. Typowe problemy obejmują nieprawidłowe napięcie mięśni, powięzi, więzadeł, a także punkty spustowe i maksymalnej bolesności.

Fizjoterapia układu ruchu i narządów wewnętrznych

Wymienione wyżej zaburzenia objawiają się bólem w narządzie ruchu i/lub powodują dalsze dysfunkcje w stawach, segmentach kręgowych, narządach wewnętrznych, statyce ciała, oddychaniu i innych procesach ogólnoustrojowych. Te wtórne zaburzenia mogą prowadzić do kolejnych problemów w tkankach, wywołując mechanizm 'błędnego koła’.

W analizie procesów prowadzących do tych zaburzeń, w gabinecie starannie badamy powiązania przyczynowo – skutkowe związane z trybem życia, nawykami, przebytymi urazami, pracą, nałogami, a także czynnikami psychogennymi i społecznymi.

Niezwykle istotne jest, abyś zaakceptował koncepcję wzajemnego oddziaływania różnych tkanek lub narządów, często znajdujących się w odległych częściach ciała, które mogą przyczyniać się do problemów objawiających się bólem w danym miejscu narządu ruchu.

Fizjoterapia jako pomoc dla złożonych codziennych dolegliwości

Wiele codziennych dolegliwości ma złożony charakter. Schorzenia, które wydają się proste, takie jak przepuklina jądra miażdżystego, 'łokieć tenisisty’, skolioza czy niestabilność stawu kolanowego, mogą być związane z szeregiem dysfunkcji w pobliskich i odległych tkankach. Aby osiągnąć pozytywne rezultaty leczenia, konieczne jest ich uwzględnienie.

Dlatego, jeżeli istnieją odpowiednie wskazania, zaleca się stosowanie technik leczniczych takich jak terapia napięć mięśniowych, reedukacja nerwowo-mięśniowa, terapia punktów spustowych, terapia powięzi, terapia czaszkowo-krzyżowa oraz mobilizacje i manipulacje stawowe. Nawet jeśli później konieczne będzie leczenie chirurgiczne lub farmakologiczne współistniejącej choroby morfologicznej, te techniki mogą znacząco poprawić wyniki leczenia.

Co to dla Ciebie oznacza?

Co konkretnie może Ci to dać?

Sprawdź opinie zadowolonych ludzi, którzy skorzystali już z pomocy:

Polecam mgra Marcina z całego serca! Przede wszystkim jest znakomicie wykształcony i jego pomysł na terapię wykracza poza klasyczną fizjoterapię. Cierpliwie i w zrozumiały sposób wytłumaczył przyczynę problemu. Wie co robi i dlaczego to robi z autentycznym zaangażowaniem. Cieszę się, że trafiłem na p. Marcina!
Marcin Jędrzejewski
Ogromna wiedza i skrupulatność. Pan Marcin bardzo indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta i rozwiązuje mogłoby się wydawać problemy nie dla fizjoterapeuty. Już na pierwszej wizycie znaczna poprawa, metoda PDTR to całkiem inne doświadczenie niż oferują inni fizjoterapeuci. Polecam każdemu spróbować!
Paweł Siedlarz
Genialne miejsce. Genialny "czarodziej"! Jeśli lekarz Ci powie "łoo panie, to sie nie da. lepiej nie będzie", myślę, że Marcin znajdzie coś co obali tą opinię. Ja za każdym razem wychodzę zadziwiony! POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mateusz Brol

Kliknij i sprawdź wszystkie opinie

Adres

Aleja Hugona Kołłątaja 34
42-500 Będzin

Telefon

+48 691 376 101

Email

kontakt@normotonia.pl

FACEBOOK

fb.com/NORMOTONIA