Ciało ludzkie jako komputer. Neurologia Funkcjonalna

Ciało ludzkie możemy porównać do komputera.

Czynimy rozróżnienie na ‘hardware’ (części, podzespoły, sprzęt etc.) i ‘software’ (oprogramowanie, aplikacje, system operacyjny etc.)

Hardware to podzespoły wykonawcze takie jak mięśnie, gruczoły, narządy wewnętrzne itd.

Software to Nasz układ nerwowy zarządzający w/w podzespołami, nieustannie odbierający i wysyłający do nich informację.

Analogia jest nieprzypadkowa – komputer i inne wynalazki powstają na podobieństwo tego co możemy odnaleźć w Naszym ciele, ciałach zwierząt, budowie roślin i innych elementach szeroko pojętej natury (sprawdź bionika, biomimetyka, biomimikra).

Nierzadko dokonujemy też jakiegoś odkrycia, zostaje wynaleziony przełomowy wynalazek by po pewnym czasie okazało się, że natura już dawno to opracowała…

Wracając do wątku…

Gdy komputer działa nieprawidłowo tj. ‘zawiesza się’, spowalnia, wyskakuje niebieski ekran, pojawiają się różne błędy itp. – doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, że nie ma potrzeby od razu rozbierać go na części, wyciągać płytę główna czy wymienić twardy dysk.

Czasem wystarczy po prostu wyłączyć nadmierną ilość programów uruchomionych w tle, usunąć trochę niepotrzebnych danych z dysku lub skorzystać z pomocy informatyka.

Jeśli chodzi o Nasze zdrowie często zachowujemy się zgoła odmiennie. Szukamy w pierwszej kolejności tej ‘wadliwej’ części, chcemy ją wyciąć, a gdy się da – wstawić nową. Gdy jakaś część jest zbyt twarda – próbujemy ją rozgnieść jak ciasto lub rozbić jak kotleta etc.

Spróbuj teraz jeszcze raz przywołać w swojej głowie analogię – ciało ludzkie jako komputer.

Co jeśli Twoje bolączki/objawy/niedogodności nie mają nic wspólnego z problemem ‘hardware’u’ ?

Co jeśli to Twoja ‘pamięć RAM’ jest przeładowana nieustannie otwartymi programami pod tytułem ‘stare urazy’, ‘drażniące czynniki środowiskowe’ oraz czynniki mentalno-emocjonalne ?

Odezwij się, umów i odwiedź mnie – sprawdźmy jak wygląda to w Twoim przypadku

Co to dla Ciebie oznacza?

Co konkretnie może Ci to dać?

Sprawdź opinie zadowolonych ludzi, którzy skorzystali już z pomocy:

Wizyta u Marcina może kojarzyć się z pewnego rodzaju magią, a w rzeczywistości jest ona dziełem jego wielkiej pasji i wiedzy, którą dzieli się i przelewa na praktyczne zastosowanie. Nie spodziewałem się, że istnieje tak wiele zależności między naszym ciałem, a mózgiem, dlatego zachęcam wszystkich sceptyków oraz ludzi, którzy borykają się z problemami bez odpowiedzi, aby skorzystali z sesji, którą proponuje Marcin. Z pewnością przysporzy Wam ona wielu miłych doświadczeń i wiele też pomoże zrozumieć, a co najważniejsze nagle może okazać się, że panaceum na Wasze bolączki kryje się zupełnie gdzie indziej niż mówił lekarz. Takie alternatywne spojrzenie na kwestie zdrowotne może stać się początkiem nowego i lepszego życia. Pragnę również zwrócić uwagę na szczególną atmosferę, którą zastaniecie w samym gabinecie i którą zapewni Wam sam prowadzący. Warto spróbować. Pozdrawiam!
Piotr Michalec
Zachwycająco precyzyjne metody terapeutyczne, szeroka i nieszablonowa wiedza oraz otwartość Marcina czynią z NORMOTONII miejsce idealne dla osób chcących poznać naturę swoich dolegliwości i na nowo rozgościć się w swoim ciele.
Alicja Szebla
Polecam z całego serca. Jestem w procesie terapeutycznym, jednak widzę ogromną poprawę w całym swoim organiźmie. Szczerze napiszę, że tak dobrze czułam się gdy byłam dzieckiem 🙂
Marta Kukowska

Kliknij i sprawdź wszystkie opinie

Adres

Aleja Hugona Kołłątaja 34
42-500 Będzin

Telefon

+48 691 376 101

Email

kontakt@normotonia.pl

FACEBOOK

fb.com/NORMOTONIA